Mlyn Humenné

O projekte

Koncept

Transformácia pôvodnej budovy vodného mlyna na funkciu bývania je svetlým príkladom, že aj pri rekonštrukcii existujúcej stavby sa dá správnymi a odbornými zásahmi dosiahnuť moderný vzhľad a dokonalá funkcia. Tak ušľachtilý druh výroby ako je výroba múky pridáva objektu na príjemnom vyžarovaní a pozitívny genius loci je pre miesto bývania ideálnou vlastnosťou, ktorú novostavba nikdy nedosiahne.

Príjemné prostredie

Bytový objekt sa nachádza na ulici Osloboditeľov v tichej a príjemnej lokalite v prostredí solitérnych rodinných domov a neďalekej základnej školy. Táto poloha spája pešiu dostupnosť centra mesta, pocit z pokojného bývania v domovej zástavbe a bezprostredný kontakt s prírodou. Blízky les je ako stvorený na prechádzky so psom, behanie, turistiku alebo len na príjemny relax po hektickom týždni. Priamo pred budovou sa nachádza zastávka MHD, ktorá zabezpečuje pohodlné a rýchle spojenie s celým mestom.

Situácia

Architektúra

Architektonické riešenie pochádza z rukopisu prestížneho atelieru — Architektonické štúdio Atrium z Košíc — oceneného za mnohé unikátne architektonické riešenia doma aj v zahraničí. Výberom špickového architekta sme sa rozhodli priniest do nášho mesta to najlepšie čo momentalne na Slovensku máme.

Projekt vychádza z formálneho zachovania charakteru stavby. Použitím najideálnejších stavebných materiálov sa architektom podarilo naprojektovať budovu, ktorá pôsobí veľmi príjemne, miestami až hravo ale zároveň z nej cítiť pôvodný charakter starého mlyna. Prostredníctvom technicko—funkčných prvkov ako sú napríklad zadné exteriérovo—pavlačové schodisko s ťahokovovým plášťom, titánzinkový strešný plášť, prvky balkónových zábradlí a pod. si stavba zachováva pôvodný industriálny vzhľad. Kontrastne k tomu pôsobí fasáda s asymetricky usporiadanými okennými otvormi a vysunutými balkónmi čo budovu ako celok oživuje.

Architektonické štúdio Atrium

Nízkonákladové ekologické bývanie

CertifikátEnergetický certifikát

Invenčné architektonické projektovanie a moderné stavebné postupy za použitia vysoko kvalitných a ekologických materiálov dávajú stavbe Mlyn Humenné vlastnosti nízko nákladovej stavby. Zateplenie budovy je riešené ekologickou minerálnou vlnou (nie lacným polystyrénom), ktorá je základom pre efektívne hospodárenie s tepelnou energiou. Kombinácia konvenčného a podlahového vykurovania prostredníctvom plynového kotla priamo v bytovke, zabezpečuje maximálny komfort pre majiteľov bytu. Veľkorysé riešenie presklených plôch s izolačným trojsklom a dokonale tesniacimi hliníkovými profilmi poskytujú bytom pasívny príjem tepla čo ešte znižuje náklady na tepelnú prevádzku bývania, ktorá v konečných vydavkoch za bývanie predstavuje nemalu položku. V letných a teplých mesiacoch sa o príjemny pocit v bytových priestoroch postarájú exterierové tieniace rolety.

Charakteristika

Objekt bytovky má vlastné parkovisko a záhradu. Budova je 5 podlažná s 12 bytmi. Na prízemí sa nachádza jeden 2 a jeden 3 izbový byt, ktoré majú namiesto balkónov priamy vstup do vlastných malých záhradiek oddelenými od okolia živým plotom. Všetky byty na vyšších podlažiach majú balkóny s krásnym výhľadom na mesto. Druhé a tretie podlažie je určené pre 1, 2 a 3 izbové byty. Dva mezonetové byty a jeden 2 izbový sú na štvrtom podlaží. Piate poschodie uzatvára stavbu jednoizbovým bytom. Predsadená pavlač sprístupnená špičkovým výťahom renomovanej švajčiarskej firmy Schindler zabezpečuje prístup k jednotlivým bytom na vyšších podlažiach. Byty na najvyššom podlaží majú výrazné terasy. Tie vznikli zrezaním strechy, od ulice nie sú vôbec viditeľné, nakoľko sú zapustené do hmoty strechy.

Jednotlivé byty sa predávajú v troch štádiách dokončenia interiéru.

Štandard – holobyt(byt obsahuje len základne prvky sanity)

Nadštandard – základne zariadený byt (byt obsahuje podlahy, interiérové dvere, kuchynskú linku, sanitu)

Byt na mieru – kompletne navrhnutý interiér na mieru od Architektonického štúdia Atrium

Lokalita

Ide o byty, ktoré doplnia existujúcu štruktúru solitérnych rodinných domov a stredne vysokú osempodlažnú zástavbu bytových domov v okolí neďalekej základnej školy. Uličná čiara, ako aj odstupové vzdialenosti od susedných pozemkov sú dané jestvujúcou zástavbou. K pozemku vedie miestna obslužná komunikácia zo severnej strany. Terén stavebného pozemku sa zvažuje na juh miernym klesaním. Objekt s pôdorysom obdĺžnika je umiestnený v jeho severnej časti. Na prízemí budú dva byty s prístupom do súkromných záhradiek oddelených od okolitej zelene živým plotom.

Dostupnosť a občianska vybavenosť

Objekt „Mlynu“ sa nachádza na pozemku v pešej dostupnosti od centra mesta. Priamo pred budovou sa nachádza zastávka MHD Humenné čo zabezpečuje komfortnú dostupnosť.

Parkovanie

K bytovke prináleží rezidentské parkovisko s 15 parkovacimi miestami a čo zabezpečuje obyvateľom bytovky pohodlné parkovanie.

Financovanie

Chceme vám uľahčiť cestu k novému bývaniu aj pri výbere a vybavení financovania kúpy bytu. Poskytujeme vám preto servis pri zabezpečení hypotekárneho úveru v spolupráci s našimi finančnými poradcami či s jednotlivými partnerskými bankami.

Na vrch